Bulancak’ta TEDES konusu bizim için kapanmıştır!

Ana Sayfa » Güncel Haberler, ,Manşet" » Bulancak’ta TEDES konusu bizim için kapanmıştır!

tedes
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, TEDES konusunu can güvenliği için tartışmaya açtıklarını ama vatandaşın bu konuya olumsuz baktığı için TEDES olayının kapandığını belirtti. Yakar “Halkımızın istemediği hiçbir işe imza atmayız” dedi.
 
Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak’ta TEDES kurulacağı ile ilgili eleştirilere cevap verdi. Başkan Yakar, uygulamanın can ve mal güvenliği için 100 km sınırla yapılması için tartışılmaya açıldığını, vatandaşın bunu istemediği için bundan vazgeçildiğini belirtti. Başkan Yakar “Biz halkımıza danışmadan, halkımıza rağmen hiçbir şeye imza atmayız. Halkımız istemiyorsa bizim için konu kapanmıştır.” dedi.

“Halkımız istemiyorsa TEDES konusu kapanmıştır”

Yakar “ Bulancak’ta Tedes’le ilgili kamu oyunu yanlış yönlendiren bir grup var biz Bulancak’ta Tedes uygulamıyoruz. Duble sahil yolunda yaşanan yoğun hızlı trafiğin vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle ortaya battık..  Biz hız 100 km olursa dış  yolda böyle bir çalışma yapılmasını tartışmaya açtık. Bu hız trafiğin genelde kabul gördüğü bir hız limitidir.  Bunu can ve mal güvenliği için önemsiyorduk. Geçmişte ölümlü kazalar oldu. Bu bölgede, bazı noktalardan üst yoldan alt yola araçlar uçmuştu, dolayısıyla biz hız denetiminin olmasının ilçemize faydalı olacağını inanıyorduk. Fakat bu konuda halkımızın görüşü ne olursa olsun bu uygulamayı kabul edemediklerini anladık ve bu düşüncemizden vazgeçtik.  Vatandaşın görüşü bizim için önemlidir.  Her tartışmayı çarpıtmaya ve bunu sulandırmaya kimsenin gücü yetmez. Biz vatandaş için siyaset yapıyoruz, vatandaş için hizmet ediyoruz. Aldığımız mesajlarda genelde bu Tedes uygulamasının dış yolda da olsa, kontrol amaçlıda olsa bunu istemediklerini gördüğümüzden dolayı bu uygulamayı yapmayacağız. Kamuoyu bunu istemiyorsa kamuoyunun razı olmadığı bir işi yapmayız. TEDES olayı gündemimizden kalkmıştır. İlçemize TEDES yapılmayacaktır” dedi.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

T.C CUMHURBAŞKANI

RECEP TAYYİP ERDOĞAN
  • Cemal TANÇok güzel teşekkürler başkanım
  • RamazanBaşarılarınızın Devamını diliyorum.

FACEBOOKTA BİZ